Monitoring pojazdów

Skuteczne zarządzanie flotą pojazdów połączone z szybką i precyzyjną analizą ich aktywności wymaga zastosowania nowych narzędzi i nowych metod kontroli. Monitoring GPS jest obecnie najbardziej popularną metodą nadzoru flotowego, która z każdym dniem zyskuje coraz to nowych zwolenników. Wielu przeciwników tego rozwiązania twierdzi, że monitoring GPS floty to narzędzie które ingeruje w prywatność pracownika i stanowi ukrytą formę jego inwigilacji. Prawda jest jednak taka, że monitoring GPS pojazdów nie stanowi żadnego zagrożenia dla pracowników sumiennie i rzetelnie realizujących swoje obowiązki. Jest to narzędzie które pozwala eliminować nadużycia i ingerować w źródło ich powstawania – i jest to jedyna ingerencja którą monitoring pojazdów GPS wprowadza do struktury firmy podejmującej decyzję o jego wdrożeniu.

 

s3

Monitoring pojazdów GPS

Po roku 2000 monitoring GPS samochodów służbowych oraz flot ciężarowych stanowił w Polsce rozwiązanie o najwyższej klasie innowacyjności. W ciągu dekady liczba podmiotów wykorzystujących monitoring GPS floty na polskim rynku zwiększyła się niemal 20-krotnie. Zwiększył się również zakres i funkcjonalności rozwiązań z tego zakresu. Obecnie monitoring GPS floty to pojęcie niezwykle szerokie, którego charakterystykę ciężko jest przedstawić w treści jednego opracowania. Monitoring samochodu czy monitoring paliwa służbowego to najbardziej popularne hasła z którymi spotkać się można w opracowaniach reklamowych i marketingowych.

System InfoGPS jest rozwiązaniem o wiele szerszym

Pozwala bowiem realizować monitoring pojazdów GPS w zakresie dopasowanym do rzeczywistych potrzeb Klienta, bazujących często na niestandardowych warunkach pracy pojazdów i kierowców. Tworząc dedykowane rozwiązania dla naszych partnerów wierzymy, że monitoring GPS spełnia swoje funkcje tylko wówczas, kiedy jest idealnie dopasowany do oczekiwań Klienta. W praktyce InfoGPS pozwala prowadzić nie tylko bieżący monitoring paliwa czy monitoring samochodu – nasi Klienci mogą dodatkowo monitorować unikatowe zdarzenia takie jak monitoring czujnika otwarcia drzwi, monitoring czujnika otwarcia maski, monitoring obrotów silnika, monitoring siły nacisku na pedał gazu czy monitoring stylu i ekonomiki jazdy. W tym kontekście InfoGPS zapewnia najszerszy na rynku monitoring GPS floty, pozwalający na nieograniczony monitoring parametrów aktywności pojazdów oraz kierowców.

s4

Czy warto rozważyć monitoring pojazdów jako alternatywę dla tradycyjnych form nadzoru?

Z pewnością tak, szczególnie ze względu na fakt iż rozwiązania tego pozostają obecnie w zasięgu cenowym niemal każdego przedsiębiorstwa. Jak pokazują badania, to właśnie monitoring pojazdów jest narzędziem który w najwyższym stopniu zyskuje w ostatnich latach na popularności – zarówno w małych przedsiębiorstwach rodzinnych, jak również w dużych korporacjach o między kontynentalnym zasięgu.

Według badań środowisk branżowych, pełne nasycenie europejskiego rynku i zaspokojenie wielkości popytu na monitoring GPS nastąpi nie wcześniej niż w 2020 roku.

system gps

NEWSLETTER
[wysija_form id="1"]
NEWSLETTER
[wysija_form id="1"]
Copyright 2015 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Strona wykorzystuje technologię plików cookie | Realizacja iNov.pl